Pompa ciepła – gdzie można zamontować?


12-08-2021r.

pompycieplakrakow.pl

Instalowanie pomp ciepła jako elementów instalacji grzewczej w różnego rodzaju obiektach jest dzisiaj co raz częściej spotykanym rozwiązaniem. Otóż dzieje się tak między innymi, dlatego iż co raz większa grupa społeczeństwa chce przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Pompy ciepła natomiast stanowią idealne rozwiązanie związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Tak naprawdę takie urządzenie, a właściwie całą instalację można wykonać wszędzie. W dalszym ciągu jednak pojawia się wiele pytań i wątpliwości w tej kwestii, dlatego też poniżej umieszczone zostały niezbędne informacje na ten temat.

Gdzie można zamontować pompę ciepła?

Pompy ciepła instalowane są w różnego rodzaju budynkach. Mogą to być zarówno obiekty mieszkalne jak też usługowe czy inne. Co ważne mogą to być nie tylko budynki, które mają dopiero zostać wzniesione, ale także te istniejące. Instalacja pompy ciepła nie wymaga bowiem planowania jeszcze na etapie projektu budynku. Podczas prac remontowych czy modernizacyjnych można z powodzeniem dodać pompę ciepła nawet do starego budynku. Nie ma zatem znaczenia czy obiekt jest nowy czy wiekowy, a także czy dopiero ma powstać – pompy ciepła sprawdzają się znakomicie niemalże wszędzie.

Miejsce montażu – jakie są możliwości?

O ile w każdym obiekcie budowlanym można umieścić pompę ciepła o tyle nie do końca tak jest w przypadku wyboru miejsca. Chodzi tu oczywiście o miejsce montażu takiej pompy. Otóż lokalizacja ta powinna być komfortowa i bezpieczna, a dodatkowo musi ona zapewniać stały i wygodny dostęp do urządzenia. Pompa może zostać zamontowana zarówno na zewnątrz budynku jak też w jego wnętrzu. Oczywiście w zależności od rodzaju miejsca i jego warunków należy dokonać właściwego wyboru urządzenia. Pompy ciepła mające znajdować się na zewnątrz muszą być solidniejsze i pokryte taką warstwą, która chroni urządzenie przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak śnieg czy deszcz. Pompy ciepła to urządzenia niezbyt hałaśliwe, ale jednak generują pewne odgłosy. Stąd też umieszczając je wewnątrz budynku warto stawiać na przykład na pomieszczenia gospodarcze.


Aktualności z naszego bloga


12-08-2021r.
pompycieplakrakow.pl

Dla kogo pompa ciepła?


CZYTAJ WIĘCEJ
12-08-2021r.
pompycieplakrakow.pl

Pompa ciepła – gdzie można zamontować?


CZYTAJ WIĘCEJ
12-08-2021r.
pompycieplakrakow.pl

Pompa ciepła – na czym polega działanie takiego urządzenia?


CZYTAJ WIĘCEJ