Pompa ciepła – na czym polega działanie takiego urządzenia?


12-08-2021r.

pompycieplakrakow.pl

Pompa ciepła – na czym polega działanie takiego urządzenia?

Od wielu lat bardzo dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju rozwiązania bazujące na wykorzystywaniu naturalnych zasobów Ziemi. Chodzi tu przede wszystkim o wszelkiego typu urządzenia pozwalające na przekształcanie odnawialnych źródeł energii i wykorzystywanie ich w codziennym życiu. Jest to doskonała alternatywa dla komercyjnych i sztucznych źródeł energii, które niestety przyczyniają się w dużym stopniu do zanieczyszczania i degradowania naszej planety. Jednym z rozwiązań, które cieszą się aktualnie dużym zainteresowaniem są wydajne pompy ciepła. Urządzenia te znane są już na całym świecie i także w naszym kraju zyskują co raz większą popularność.

Pompa ciepła w pigułce

Głównym celem działania pomp ciepła jest pozyskiwanie energii z natury, a następnie przekształcanie jej w energię wykorzystywaną do ogrzewania budynków. Aby móc w ogóle pozyskać energię z wody, powietrza lub gruntu niezbędne jest wykonanie specjalnej instalacji. Taka instalacja oznacza właśnie zamontowanie pompy ciepła, a także całego osprzętu. W uproszczeniu pompa ciepła jest urządzeniem, które przekazuje pobraną z wody, powietrza lub gruntu energię do instalacji grzewczej, która znajduje się w danym obiekcie. Instalacja centralnego ogrzewania wykonana w takim budynku połączona jest w pompą ciepła specjalnymi przewodami i innymi elementami co gwarantuje niezawodne działanie i skuteczne rozprowadzanie ciepła w całym obiekcie.

Działanie pomp ciepła

Pompy ciepła służą do pozyskiwania i przekształcania energii naturalnej, a następnie przekazywania jej do instalacji centralnego ogrzewania. Pobieranie energii z wody, powietrza lub gruntu jest możliwe dzięki specjalnym przewodom, w których wnętrzu znajduje się ciecz o niskiej temperaturze. Cieczą tą jest roztwór glikolu, który po pobraniu energii zostaje przekazany do parownika, gdzie ma miejsce przekształcanie cieczy w gaz. Jest to możliwe dzięki procesowi parowania. Następnie gaz przekazuje się do sprężarki, gdzie podnosi się jego temperatura. W ten sposób czynnik oddaje ciepło w specjalnym skraplaczu i na tym etapie następuje właśnie przekazanie go do instalacji grzewczej.


Aktualności z naszego bloga


12-08-2021r.
pompycieplakrakow.pl

Dla kogo pompa ciepła?


CZYTAJ WIĘCEJ
12-08-2021r.
pompycieplakrakow.pl

Pompa ciepła – gdzie można zamontować?


CZYTAJ WIĘCEJ
12-08-2021r.
pompycieplakrakow.pl

Pompa ciepła – na czym polega działanie takiego urządzenia?


CZYTAJ WIĘCEJ